PL DE DE

Medycyna estetyczna: Korekcja zmarszczek

Korekcja zmarszczek

Toksyna Botulinowa A (Botox Dysport)

Mechanizm działania toksyny botulinowej polega na zahamowaniu wydzielania neurotransmitera zakończeń nerwowych, czyli acetylocholiny w obrębie połączeń nerwowo-mięśniowych, czego rezultatem jest rozkurcz i rozluźnienie mięśnia. Toksyna botulinowa hamuje również wydzielanie gruczołów potowych, zmniejsza bóle, a szczególnie ma wpływ na zespoły bólowe połączone z napięciem mięśni np. napięciowe i migrenowe bóle głowy.

Zmarszczki - kurze łapki, bruzda lwia, poprzeczne zmarszczki czoła, zmarszczki nad górną wargą, zmarszczki smutku, zmarszczki brody i szyi, zmarszczenia nasady nosa, opadnięte kąty ust, czy pogłębione fałdy nosowo wargowe mogą być korygowane wstrzyknięciami toksyny botulinowej. Dzięki punktowym iniekcjom z botoksu uzyskujemy bezpieczne wygładzenie zmarszczek, zwłaszcza mimicznych. Inne wskazania do podawania toksyny to:

» nadpotliwość dłoni, stóp i pach,
» migrenowych, napięciowych i chronicznych bólów głowy,
» spazmowych bólów mięśniowych głównie szyi, karku (tzw. kręcz szyi) i pleców,
» blizn pooperacyjnym i napięcia mięśni piersiowych np. po wprowadzeniu protez    powiększających biust. Stosowane preparaty to: Dysport (Ipsen Ltd) i Botox    Cosmetic(Allergan).

Przeciwwskazaniami do stosowania toksyny botulinowej są: ciąża, karmienie piersią i nużliwość mięśni.


Kwas hialuronowy

Służy do wypełniania powierzchownych i głębokich zmarszczek twarzy. Wszystkie preparaty ulegają wchłonięciu po 5-12 a w niektórych przypadkach nawet po 24 miesiącach. W celu uzyskania trwalszego efektu korekt zabieg należy powtarzać.

Kwas hialuronowy jest naturalnym polisacharydem stanowiącym ważny składnik budowy skóry, tkanki podskórnej, tkanki łącznej oraz tkanki mazi stawowej, którego ubywa z wiekiem. Wstrzykiwanie jego syntetycznego odpowiednika powoduje, że skóra w miejscach wstrzyknięć staje się sprężysta, bardziej napięta, a owal twarzy wygładza się. Kwas hialuronowy stosuje się również do korekcji kształtu ust, policzków okolic jarzmowych a w pewnych okolicznościach do korekcji kształtu nosa.

Zabieg wstrzykiwania preparatów pod skórę wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. U osób bardzo wrażliwych można na kilka godzin wcześniej zastosować znieczulającą maść Emla.

Preparatów nie łączy się ze sobą. Bezpośrednio po zabiegu nie wolno leczonych miejsc wystawiać na intensywne ciepło lub zimno. Nie wolno też krótko przed zabiegiem i po nim stosować innych zabiegów w miejscach wstrzyknięć. Przeciwwskazane są kąpiele słoneczne (również solaria), peelingi mechaniczne, chemiczne i laserowe, przynajmniej aż do momentu ustąpienia uczucia swędzenia i zaczerwienienia skóry. W przypadkach niestosowania się do tych zaleceń może wystąpić stan zapalny. Stosowane preparaty to Sugiderm Surgilift HighFill Voluma i inne.

Zabiegi wykonuje lekarz
Gabinet

zobacz więcej

Kontakt

Gabinet Kosmetyczny "DOROTA"
ul. Mickiewicza 31
66-470 Kostrzyn nad Odrą

zobacz więcej

Szybki kontakt: (95) 752 52 45 +48 503 849 934