PL DE DE

Medycyna estetyczna: Laseroterapia IPL

Laseroterapia IPL

IPL (Intense Pulse Light), czyli intensywny impuls światła to nowość stosowana w medycynie estetycznej i kosmetologii. IPL podawany jest często jako "laser IPL" choć właściwie nie jest laserem w prawdziwym tego słowa znaczeniu. Światło lasera jest spolaryzowaną, spójną - uporządkowaną w jednym kierunku wiązką światła o jednej długości fali.

Działanie IPL polega natomiast na produkcji szerokiego spektrum niespójnych fal świetlnych, które w związku z ich różną długością mogą być absorbowane przez określone chromofory zawarte w tkankach (melanina, hemoglobina). Tkanki zawierające poszczególne chromofory zostają uszkodzone w efekcie zjawiska fototermolizy selektywnej czyli bez uszkadzania sąsiednich tkanek.

Proponujemy następujące zabiegi:

Trwała Depilacja Laserowa - jest obecnie najdoskonalszą metodą usuwania nadmiernego owłosienia. Zabieg jest krótki i bezbolesny. Polega na trwałym zniszczeniu mieszków włosowych.

Fotoodmładzanie - polega na redukcji uszkodzeń dosłonecznych skóry, nierównomiernych przebarwień, zaczerwienień i naczynek krwionośnych oraz stymulacji własnego kolagenu poprzez nieinwazyjne pobudzanie fibroblastów ( komórek skóry ). Poprawia strukturę skóry, wygładza ją, ujędrnia, likwiduje zmarszczki, zwęża pory , rozświetla cerę.

Redukcja przebarwień - zabieg redukujący niegroźne zmiany pigmentacyjne, które mogą być wrodzone lub spowodowane poparzeniami słonecznymi, urazami , podrażnieniami. Seria zabiegów w efektywny sposób redukuje przebarwienia, ostudę, plamy posłoneczne i wątrobowe. Bezpośrednio po zabiegu dochodzi do ściemniania przebarwienia, a następnie złuszczania, co prowadzi do jego redukcji.

Redukcja zmian naczyniowych i rumienia - zabieg polecany jest dla osób cierpiących na zaburzenia pracy naczyń krwionośnych tj. teleangiektazje nazywane pajączkami lub popękanymi naczyńkami . Niweluje zmiany obecne od narodzin oraz powstałe wraz z wiekiem pod wpływem np. ekspozycji na słońce.

Redukcja trądziku - zabieg laserowy redukujący trądzik bez uszkodzenia otaczających tkanek. Energia fal o selektywnie dobranych parametrach redukuje bakterie odpowiedzialne za powstawanie trądzikowych zmian zapalnych oraz zmian przebarwieniowych. Spowalnia również produkcję sebum zmniejszając dopływ krwi do gruczołów łojowych.

Redukcja rozstępów - pulsar produkuje intensywne światło pulsacyjne, które jest pochłonięte przez melaninę lub hemoglobinę. Dlatego redukcji mogą być poddawane sino-czerwone rozstępy.
Gabinet

zobacz więcej

Kontakt

Gabinet Kosmetyczny "DOROTA"
ul. Mickiewicza 31
66-470 Kostrzyn nad Odrą

zobacz więcej

Szybki kontakt: (95) 752 52 45 +48 503 849 934