PL DE DE

Medycyna estetyczna: Mezoterapia

Mezoterapia

Mezoterapia Igłowa

Jest to metoda wykorzystywana od lat w medycynie. Polega na wstrzykiwaniu małych dawek substancji leczniczej bezpośrednio w miejsca zmienione chorobowo śródskórnie.

W latach siedemdziesiątych francuski lekarz M. Pastor zaczął wykorzystywać metodę mezoterapii w dziedzinie dermatologii estetycznej. Jest to doskonały sposób zapobiegający starzeniu się skóry, wypadaniu włosów i powstawaniu cellulitu,dzięki dostarczaniu substancji odżywczych za pomocą zastrzyków śródskórnych w odpowiednie miejsca takie jak twarz, szyja, dekolt, skóra owłosiona głowy, pośladki,uda, brzuch...

Zabieg może wykonywać tylko lekarz manualnie za pomocą odpowiednio dobranej wielkości igły i strzykawki lub też mechanicznie za pomocą specjalnego pistoletu do mezoterapii. Sposób ten jest bardziej nowoczesny, bardziej precyzyjny, szybszy, efektywniejszy i oczywiście mniej bolesny lub w ogóle niebolesny.

W mezoterapii stosuje się do wstrzykiwania odpowiednie roztwory w zależności od problemu. Na ogół są to mieszaniny trzech substancji rewitalizujących i regenerujących nazywanych koktajlami. Substancje aktywne powinny być odpowiednio dobrane w zależności od potrzeb pacjenta.

Skóra owłosiona głowy - najlepiej podjąć terapię zanim mieszki włosowe nie wejdą w fazę całkowitej atrofii. Główne preparaty, które się wstrzykuje to: deksapantenol, krzemionka organiczna, oligoelementy, biotyna, minoksydyl, lidokaina lub NCTF.

Cellulit - wstrzykujemy najczęściej kofeinę, wyciąg z karczocha, wyciąg z nostrzyka żółtego, prokainę, NCTF, kwas polimlekowy, pirogronian sodowy, tiratricol, L-karnityna.

Odmładzanie twarzy i szyi - wstrzykujemy: pirogronian sodowy, centella asiatica, prokaina, krzemionka organiczna, oligoelementy z cynkiem NCTF, kwas hialuronowy, proteochondroityna, pirogronian sodu.

Przeciwskazania - alergie, ciąza, cukrzyca, stany zapalne na skórze stany ropne, opryszczka, skóra żle tolerująca iniekcje. Po zabiegu przez kilka godzin może być rumień, lekki obrzęk, podrażnienie, nie jest to wynik uczulenia ale reakcji na wkłucie igły.

Zalety - dzięki tej metodzie w sposób nie chirurgiczny możemy poprawić kondycję skóry, wprowadzając głęboko śródskórnie substancję czynną.. Wprowadzone preparaty stymulują metabolizm komórek, zwiększają produkcję kolagenu i elastyny. Skóra sprawia wrażenie młodszej, dobrze odżywionej wypoczętej, a w przypadku wypadania włosów proces wypadania zostaje zahamowany a w 20% możliwe jest odrastanie włosów z regeneracją struktury włosa.

W przypadku cellulitu następuje wzrost metabolizmu komórek tłuszczowych - lipoliza co prowadzi do ogólnego ujędrnienia i usunięcia lub zredukowania efektu skórki pomarańczowej. Ta nowoczesna metoda cieszy się ogromną popularnością ponieważ śródskórne wprowadzenie substancji aktywnych gwarantuje szybkie i widoczne efekty w korekcji zmarszczek poprawie kondycję włosów i gładkość skóry ciała co wpływa na doskonałe samopoczucie i pewność siebie.

Mezoterapia Bezigłowa

Mezoterapia bezigłowa jest to najnowocześniejszy, nieinwazyjny system odmładzania skóry oraz redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej. Stanowi alternatywę dla klasycznej mezoterapii igłowej. Mezoterapia bezigłowa wykorzystuje w swoim działaniu zjawisko elektroporacji. Polega ona na użyciu specjalnej fali elektromagnetycznej występującej w postaci impulsów. Dociera ona do wnętrza skóry, jak również poprzez błonę komórkową do wnętrza komórki, co powoduje, że terapia jest bardzo efektywna. Impulsy elektryczne możemy regulować, możemy zmieniać ich częstotliwość, długość i rodzaj. Dzięki temu mamy możliwość zastosowania odpowiedniej charakterystyki impulsu w konkretnej sytuacji, w zależności od rodzaju skóry, czy części ciała.

Podstawowym celem mezoterapii bezigłowej jest odmładzanie, normalizowanie, rewitalizowanie, nawilżanie, tonizowanie, rozjaśnianie plam, spłycanie zmarszczek, lifting oraz redukcja cellulitu, tkanki tłuszczowej, rozstępów, ujędrnienie biustu. Chcąc osiągnąć oczekiwany efekt stosujemy odpowiedni preparat.
Gabinet

zobacz więcej

Kontakt

Gabinet Kosmetyczny "DOROTA"
ul. Mickiewicza 31
66-470 Kostrzyn nad Odrą

zobacz więcej
Szybki kontakt: (95) 752 52 45 +48 503 849 934